اثر بخش ترین سیستم عایق کاری

استفاده از عایق الاستومری در فضای باز

اثر بخش ترین سیستم عایق کاری

یا گذشت زمان عایق الاستومری به دلایل مختلفی فرسوده و از کار افتاده می شود. مثلاً اشعه ماورا بنفش، اشعه UV، مواد شیمیای، نصب ضعیف عایق و غیره باعث کاهش کارآیی عایق می شود.

هنگامی که عایق کارآیی خود را از دست می دهد، انرژی بیشتری مصرف می شود. تجهیزات باید بیشتر و سخت تر کارکنند، به مرور زمان خوردگی زیر عایق پیش می آید. و مهم تر از همه اتلاف انرژی بسیار زیادی خواهیم داشت.

انتخاب و یافتن یک سیستم عایق کاری مناسب برای تجهیزات و آب و هوای موجود کلید موفقیت سیستم عایق کاری است. در این شکی نیست که با عرضه عایق های الاستومری به بازار انقلاب عظیمی در صنعت عایق شد و می توان بدون شک گفت که بهترین نوع عایق برای جلوگیری از اتلاف انرژی عایق الاستومری است. اما انتخاب از میان محصولات عایق الاستومری نیز بسیار اهمیت دارد و همینطور نصب این عایق ها نیز نیاز به تخصص و مهارت دارد. چرا  که نصب ضعیف این عایق ها هم کارآیی آن را کم می کند و هم اینکه میزان ماندگاری آن را پایین می آورد.

چه زمانی داشتن یک عایق مناسب ضروری است؟

پروژه های عایق کاری در فضای باز

تمامی عایق هایی که در فضای باز استفاده می شود باید از هوای فشرده و اشعه UV محافظت گردد. بهترین گزینه برای عایق کاری فضای باز استفاده از عایق الاستومری است. اما باید از عایق الاستومری نیز در برابر اشعه UV  محافظت کرد زیرا با گذشت زمان از بین می رود، اگر عایق الاستومری در معرض تابش نور خورشید باشد، باید به صورت منظم از آن نگهداری گردد.

محافظت از این عایق ها در فضای باز معمولاً با نصب روکش روی عایق انجام می گیرد. به طور مشخص روکش فلزی که در روی عایق نصب می گردد، حفاظت در برابر نور خورشید، اشعه UV و عوامل شیمیایی را برای عایق الاستومری فراهم می کند. پس استفاده از عایق الاستومری روکش دار در فضاهای باز بسیار اهمیت دارد. یکی دیگر از گزینه های محافظتی برای عایق الاستومری این است که پوشش بیرونی عایق به همراه رنگ یا بتونه اعمال کنیم که البته این کار در کشور ما زیاد مرسوم نیست.

تمامی سطوح عایق شده در فضای باز باید هر 2 تا 4 سال یک بار تجدید گردد.

پروژه عایق کاری در داخل ساختمان

عایق الاستومری مورد استفاده در فضاهای داخلی عمدتاً نیازی به روکش ندارند و اگر در داخل ساختمان از این پوشش ها استفاده گردد دلیل اصلی آن برای جلوگیری از سوراخ شدن عایق و یا برای زیبا تر شدن محیط توصیه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *