تاریخچه تولید عایق الاستومری

تکامل عایق الاستومری سلول بسته، که ابتدا در اوایل دهه 1900 توسعه یافت، تأثیر چشمگیری بر صنعت عایق داشته است. دلیل قابل توجه این امر مقاومت، رطوبت بالا، نتیجه ساختار سلولی آن است. میلیون ها محفظه کوچک که در برابر نفوذ مایع مقاوم هستند. این خصوصیات نه تنها تهدیدات مربوط به رطوبت را به حداقل می رساند، بلکه همچنین عملکرد پایدار و بلند مدت حرارتی عایق الاستومری را تضمین می کند. مایع دارای قابلیت انتقال حرارت بالا است؛ از این رو، عایق مرطوب، عایق بسیار کمی را فراهم می کند. فوم الاستومری بسته شده دارای نفوذ پذیری بخار آب قوی برای مقاومت در برابر جذب رطوبت است، بنابراین نه عملکرد عایق الاستومری و نه مقاومت عایق الاستومری با وجود رطوبت در یک گرمایش، تهویه مطبوع (سیستم تهویه مطبوع)، لوله کشی و یا سیستم های دیگر به هیچ عنوان پایین نمی آید.

تاریخ

عایق الاستومری فوم در دهه 1950 توسعه یافت معرفی عایق الاستومری و دیگر مواد مبتنی بر پلیمر نشانگر انتقال مهم صنعت از استفاده از مواد طبیعی، مانند چوب پنبه، استفاده از مواد مصنوعی و مواد شیمیایی است. محبوبیت عایق الاستومری به سرعت افزایش یافت، در نتیجه به دلیل اینکه نیاز به هر نوع مانع بخار را برای جلوگیری از انتقال رطوبت حذف کرد. از آنجا که در دسترس بودن عایق ها در اشکال مختلف از جمله: عایق الاستومری رولی ، عایق الاستومری لوله ای ، عایق الاستومری ورقه ای افزایش یافت، به همین دلیل محبوبیت آن به عنوان یک عایق، به ویژه در زمینه لوله کشی و تهویه مطبوع کاربرد داشت . جایگزین کاربر پسند برای مواد دیگر بود، زیرا می توان آن را به طور قابل اعتماد برای انواع مواد به راحتی نصب کرد و عملکرد آن بدون نگرانی از اینکه عملکرد آن با هر اشک یا پانکراس یا کندانسی به خطر بیفتد.
تقاضا برای فوم الاستومری به شدت افزایش یافته است در طول دو دهه گذشته به علت افزایش آگاهی از کیفیت هوا در محیط داخلی (IAQ). از آنجا که فوم الاستومری فرمالدئید یا الیاف ندارد و دارای ترکیبات آلی فرار بسیار کم (VOCs) است، پذیرش گسترده ای را در میان طرفداران IAQ پیدا کرده است. به علت عدم انعطاف، سطح صاف و مقاومت در برابر رطوبت، فوم الاستومری از رشد قالب پشتیبانی نمی کند، مسلما یکی از مخرب ترین مشکلات IAQ است که در برابر تسهیلات قرار دارد.

فرایند تولید

سه عنصر اصلی مورد استفاده در تولید عایق الاستومری سلول بسته، بسته بندی شده عبارتند از:
مخلوط لاستیک مصنوعی، به طور معمول لاستیک بوتادین نیترول (NBR) و / یا مونومر اتیلن پروپیلن دین (EPDM/ پلی وینیل کلراید (PVC)
یک عامل فوم شیمیایی
این اجزا در یک میکسر بزرگ، معمولا در دسته های 500 پوند یا بیشتر ترکیب می شوند. سپس مخلوط را از طریق تجهیزات اکسترودر برای ایجاد مشخصات یا شکل خاص، معمولا لوله یا لوله مسطح. پروفیل در یک کوره به یک درجه حرارت خاص حرارت داده می شود، که باعث می شود عامل فیزیک شیمیایی از جامد به گاز تغییر کند. وقتی این اتفاق می افتد، هزاران محفظه کوچک (سلول) هوا که همه آنها متصل هستند. پروفیل با دقت شستشو داده می شود تا اطمینان حاصل شود که این سلول ها بدون آسیب دیده و دست نخورده باقی می مانند و ساختار سلول بسته را حفظ می کنند. سپس آن را به اندازه و بسته بندی شده برای حمل و نقل آماده میکنند.
فوم الاستومری بدون استفاده از کلروفلوئوروکربن ها (CFCs)، هیدروکلروفلوئوروکربن ها (HCFCs) و یا هیدروفلوئورو کربن ها (HFCs) ساخته می شود و آنها را برای سخت ترین مشخصات محیطی مناسب می سازد.

برنامه های کاربردی معمول

عایق الاستومری سلول بسته به طور موفقیت آمیزی به عنوان عایق لوله از آنجایی که در سال 1954 اختراع شده است، استفاده شده است. در فواصل گسترده ای از اشکال و ضخامت ها، عایق الاستومری را می توان به آسانی شکل دادتا به راحتی در اطراف انواع تجهیزات، از لوله های مسکونی تا چیلرهای بزرگ تجاری عایق الاستومری بسته بندی شده که به تمامی الزامات کد، رتبه بندی آتش، مسدود کردن صدا و استاندار های کارآیی برای انواع برنامه های کاربردی مربوط شامل موارد زیر است:

  • لوله کشی تبرید، خطوط آب گرم و سرد و لوله کشی آب سرد
  • اجزای HVAC
  • سیستم های داخلی و خارجی مجرای چیلر ها
  • سیستم های مکانیکی در برنامه های صنعتی، دارویی، دریایی
  • تاسیسات خورشیدی

پیشرفت های اخیر

در طول سال ها، پیشرفت های زیادی در تولید عایق الاستومری انجام شده است، که این امر برای کاربردهای خاصی نیاز است. این پیشرفتها عبارتند از:
فوم غیر هالوژن مناسب برای استفاده در فولاد ضد زنگ در برنامه های با درجه حرارت بالا (تا 250 درجه فارنهایت)؛
فوم های درجه حرارت مناسب تا 300 درجه؛
در دسترس بودن رنگ های بیشتر، از جمله سفید، که موجب صرفه جویی مصرف کنندگان در زمان اضافی و هزینه پر کردن یا نقاشی در برنامه های داخلی می شود.
ومحصولات لمینیت برای کاربردهای بیرونی که در آن عایق ها تحت تاثیر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV)، آب و هوا و سوء استفاده فیزیکی قرار می گیرند.

برای دیدن مقالات بیشتر کلیک کنید…