عایق الاستومری

قیمت عایق الاستومری k-flex

مقاومت عایق الاستومری در برابر نفوذ آب

عایق الاستومری ابتدا از اوایل دهه 1900 شروع به توسعه کرد و همین توسعه سبب شد تا رونق بسیار بالایی در این صنعت ایجاد گردد. دلیل اصلی  توسعه در صنعت عایق الاستومری مقاومت بالای این عایق ها در برابر رطوبت به خاطر وجود میزان زیادی از سلول های ریز و کوچک است که باعث عدم نفوذ مایعات می گردد.

این ویژگی عایق الاستومری نه تنها تهدیدات مربوط به رطوبت را به حداقل می رساند بلکه در مقابله به حرارت پایدارتر و عملکرد بهتر و بلند مدت تری را تضمین می کند.

مایعات دارای رسانایی حرارتی بسیار بالایی هستند، از این رو عایق هایی که نفوذ رطوبت در آن ها بالاست از لحاظ حرارتی و برودتی به هیچ عنوان نمی تواند عایق مناسبی باشد.

تاریخچه :

ایمنی عایق الاستومری K-flex در برابر آتش

ایمنی عایق الاستومری در برابر آتش

عایق الاستومری در دهه  1950 توسعه فراوانی یافت،معرفی این عایق ها و دیگر محصولات مبتنی بر پلیمر نشان دهنده این بود که صنعت عایق دیگر تمایل به استفاده از مواد طبیعی ندارد و به استفاده  از مواد شیمیایی سوق پیدا کرده است.

محبوبیت این عایق ها روز به روز افزایش یافت این عایق ها بدون نیاز به هرگونه مانع دیگری برای جلوگیری از ورود بخار و رطوبت قابل استفاده بودند و از آنجایی که عایق الاستومری در اشکال مختلفی ( ازجمله لوله ای و رولی ) در دسترس قرار داشت محبوبیت بیشتری پیدا کرد و از آن بیشتر برای عایق کاری لوله کشی، مخصوصاً لوله های سرد استفاده می شد.

عایق الاستومری جایگزین بسیار مشتری پسندی برای مواد دیگر است و می توان آن را به راحتی به سطوح مختلف نصب کرد، نصب آسان آن و همینطور عملکردی که هیچ گونه خطری برای محیط و مواد دیگر ندارد نیز به این محبوبیت افزود.

در طول دو دهه گذشته تقاضا برای این عایق ها افزایش چشمگیری داشته است این امر به دلیل آگاهی مصرف کننده درباره شرایط کیفی هوای داخل ساختمان (IAQ) است بعد از نصب عایق الاستومری است. که در جلوتر درباره آن توضیح مفصل تری داده خواهد شد. از آنجایی که عایق الاستومری در ترکیبات خود فیبر یا مواد ارگانیک بسیار کمی دارد در میان طرفداران IAQ نیز محبوبیت فراوانی دارد.

داشتن سطحی صاف، انعطاف پذیری کمتر نسبت به عایق های طبیعی، و مقاومت در برابر رطوبت باعث می شود تا قارچ و کپک نتواند در زیر و روی عایق رشد کند و این یعنی برطرف کردن یکی از نابه سامان ترین مشکلات طرفداران IAQ.

اما AIQ چست؟

استاندارد عایق الاستومری

کیفیت هوای داخل ساختمان

Indoor air quality مربوط به کیفیت هوا در داخل و اطراف ساختمان و سازه است و به سلامت و راحتی ساکنان مربوط می شود.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *