به حداقل رساندن نفوذ بخار آب

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کارشناسی تماس بگیرید.
۴۱۴۶۴۰۰۰ (۰۲۱)

صنعت عایق در ۵۰ سال گذشته تغییرات زیادی داشته است. افزایش میزان مصرف انرژی، فن آوری در حال توسعه در صنعت تولید عایق، نرم افزار های بررسی و نصب عایق، به وجود آمدن سیستم های عایق کاری ارزان قیمت همه و همه به نفع کاربران بوده است. پیشرفت های این صنعت شامل استفاده ار مواد و متریال جدید بود. که این متریال مقاومت بالایی در نفوذ بخار آب دارد. استفاده از موادی که قابلیت جا به جایی بسیار آسانی دارند، قابل استفاده مجدد هستند، ضمانت بسیار بالایی برای افزایش صرفه جویی در انرژی و بازده سرمایه گذاری دارند. روش های نوین نصب عایق، انتخاب عایق با دقت فراوان و محاسبه های دقیق، توجه به ایمنی عایق، شواهدی ملموسی از چگونگی پاسخ این صنعت به چالش هایی از قبیل خوردگی زیر عایق و … است.

جلوگیری از نفوذ بخار آب

راه های به حداقل رساندن نفوذ بخار آب

ورود آب از داخل عایق و رسیدن آن به سطح فلز و تماس مستقیم آب با سطح فلز باعث ایجاد مشکل (corrosion under insulation) می گردد.

این منابع آب می تواند آب باران، نشت سیستم آب باران، آب شستشو یا تعریق به دلیل تعییر دمای پی در پی محیط یا سطح عایق کاری شده باشد. که این تعریق نیز به خاطر وجود اکسیژن در سطح عایق است که با افزایش دما رطوبت راه خروجی پیدا نمی کند و همچنین کلرید ها و یون های موجود در عایق به شدت این خوردگی را تسریع می کند.

مشکلات پنهان

عایق کاری بعد از ایجاد خوردگی عایق به شدت دشوار است. به همین دلیل امروزه روش های متفاوتی برای بررسی مشکل خوردگی عایق استفاده می گردد، از جمله رادیوگرافی، خواندن نقطه اولتراسونیک و اشعه ایکس.

فن آوری های جدید برای تشخیص آسیب دیدگی ها و زنگ زدگی ها قبل و بعد از عایق کاری ایجاد شده است که به سرعت در حال رسیدن به بازار است.

با تمام این تفاسیر واضح است که پیشگیری بهترین راه برای جلوگیری از مشکل خوردگی زیر عایق است. و اینکه مسلماً عایق کاری با استفاده از عایق الاستومری بهترین راه برای پیشگیری از خوردگی زیر عایق است. زیرا همانطور که در مقالات قبلی توضیح داده شد با ظهور عایق الاستومری در صنعت عایق کاری این مشکل تا حدود زیادی رفع گردید.

مشکل CUI بسیار مشکل فراگیری است، زیرا اکثر تاسیسات شامل تعدادی از عوامل محیطی هستند. زمانی که آب از داخل عایق عبور کند. متوقف کردن این فرآیند آسیب دیدگی به شدت سخت است.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *