عایق الاستومری K-FLEX

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کارشناسی تماس بگیرید.
۴۱۴۶۴۰۰۰ (۰۲۱)

فهرست محتوای صفحه

 • همسو با کیفیت و حرفه ای بودن و اشتیاق
 • تاریخ سی ساله
 • عایق الاستومری K-FLEX (کی فلکس) در جهان
 • ماموریت شرکت عایق الاستومری K-FLEX
 • توزیع و تدارکات محصولات
 • عایق حرارتی K-FLEX (کی فلکس)
 •  برنامه های عایق کاری معمول
 • جدول مشخصات عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) (nbr)
 • جدول مشخصات عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) (epdm)
 • مقایسه عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) با عایق های سنتی
 • عایق الاستومری K-FLEX (کی فلکس) از نظر شکل ظاهری
 • عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس)
 • عایق الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس)
 • چرا عایق الاستومری K-FLEX (کی فلکس)

شرکت عایق الاستومری k-flex به عنوان رهبر بازار جهانی عایق های الاستومری است، که با تمرکز بر تکنولوژی های نوین و کیفیت بالای محصولات تولیدی خود نقشی اساسی در زمینه کاهش مصرف انرژی و همینطور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ایفا می کند.

شرکت عایق الاستومری k-flex نمونه یک شرکت موفق و ریشه دار ایتالیایی است، محصولات این کمپانی با همراه داشتن بیش از ۲۵۰۰ کارمند در ۶۱ کشور دنیا توزیع می شود. باید اضافه کرد که این کمپانی برنامه توزیع بسیار کارآمد و اثر بخشی برای محصولات خود دارد..

کارخانه اصلی شرکت عایق الاستومری k-flex در شهر رونسلو (Roncello) واقع در شمال شهر میلان قرار دارد. هم اکنون این کمپانی، بزرگترین شرکت تولید عایق های الاستومری است.

شرکت عایق الاستومری k-flex

تاریخچه گروه تولیدی کافلکس

با استناد به استاندارد های ISO 14001 و UNI EN ISO 9001:2015 می توان اطمینان حاصل کرد که محصولات این کمپانی با کیفیت، قابل اتکا و کاملاً منطبق با استانداردهای بازار عایق الاستومری است.

همچنین محصولات عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) نقشی بسیار اساسی در محافظت از محیط با اصلاح رابطه میزان مصرف انرژی، انتشار آلاینده ها، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در اتمسفر ایفا می کند.

کیفیت، اشتیاق و حرفه ای بودن

پس از گذشت مدت زمان کمی از احداث کارخانه شرکت عایق الاستومری k-flex در شهر رونسلو (Roncello)، این شرکت شروع به رشد بسیار سریعی کرد. بلافاصله پس از حضور در بازار عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) توانست بازار قابل توجهی در کشور ایتالیا کسب کند.

متعاقباً شرکت عایق الاستومری k-flex بازار خود را در کشورهای دیگر اروپایی مانند اسپانیا و فرانسه گسترش داد، برای مثال در سال ۱۹۹۵ در شهر بارسلونا و در سال ۱۹۹۸ در شهر مادرید دفاتر فروش این شرکت دایر گردید.

تاریخچه شرکت کافلکس k flex

عایق الاستومری k flex

تاریخ سی ساله

بعد از حدود ده سال فعالیت در کشور های اروپایی این شرکت تصمیم گرفت تا عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) را در قاره های دیگر تولید و عرضه کند و به طبع آن شهر گوانژو چین دومین شهری بود که کارخانه شرکت عایق الاستومری k-flex در آن احداث شد. در سال ۲۰۰۹ این کارخانه شروع به فعالیت کرد.

این کمپانی در سال ۲۰۰۵ امکانات تولیدی خود را به آمریکا، روسیه، مالزی، هند و دوبی نیز رساند. اگر به تصویر پایین دقت کنید روند گسترش ساخت و توزیع عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) را در تصویر پایین می بینید. به علاوه کشورهایی که در تصویر پایین می بینید می توان کشورهای دیگری نیز نام برد که کمپانی های فروش در آن ها ایجاد شده است. مانند آلمان در سال ۲۰۰، اسکاندیناوی در سال ۲۰۰۵، انگلستان در سال ۲۰۰۶، رومانی در سال ۲۰۰۸، ژاپن در سال ۲۰۰۸، اکراین و کره جنوبی در سال ۲۰۰۹ و ایران در سال ۲۰۱۲.

در اواخر سال ۲۰۰۹ شرکت عایق الاستومری k-flex، دفتر مرکزی خود با بیش از ۵۰،۰۰۰ مشتری در سراسر جهان افتتاح کرد. چند سال بعد این شرکت کارخانه و شبکه توزیع عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) را در کشورهای روسیه، لهستان، آمریکا، هند و ایران گسترش داد تا بتواند به بهترین نحو پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد.

در سال ۲۰۱۷ کارخانه عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) در آمریکا تبدیل به بزرگترین و مدرنترین کارخانه تولید عایق الاستومری جهان شد. همچنین کارخانه تولیدی شرکت عایق الاستومری k-flex در کشور لهستان توانست مدرنترین و بزرگترین کاخانه تولید عایق الاستومری در اروپا باشد.

در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار یک کارخانه تولیدی دیگر در کشور مصر به بهره برداری رسید.

در سال ۲۰۱۸ نیز دفتر مرکزی شرکت عایق الاستومری k-flex در کشور آلمان (logistikzentrum leipzing-halle) شروع به فعالیت کرد. بزرگترین مرکز فروش با رویکرد حیاتی در تمام اروپا.

در سال ۲۰۱۹ کارخانه دیگری در کشور ویتنام احداث شد تا توان پاسخگویی به نیاز مشتریان در قاره آسیا افزایش یابد.

لیست قیمت عایق الاستومری k flex

برای مشاهده قیمت آنلاین محصولات وارد صفحه خرید آنلاین محصولات شوید.

عایق الاستومری K-FLEX (کی فلکس) در جهان

گروه تولیدی کافلکس محصولات خود را در بیش از ۶۳ کشور دنیا پخش و توزیع می کند، استراتژی این کارخانه این است که به دنبال راه هایی برای ارتقای تعداد مشتریان و گسترش بازار فروش خود در نواحی مختلف دنیاست. به خصوص در کشور های در حال توسعه و جوامع نوظهور.

شبکه توزیع جهانی عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) به سرعت در حال گسترش است، برخلاف سایر بازار ها، رویکرد جهانی سازی گروه تولیدی k-flex کاهش هزینه نیروی کار بازارهای محلی نیست. بلکه استفاده از این ظرفیت در جهت تولید، توزیع و انبارداری در مناطق محلی است. افزایش دسترسی به بازارهای محلی رویکرد اصلی گروه تولیدی کافلکس است. عایق های الاستومری دارای حجم زیادی هستند و به همین دلیل هزینه حمل و نقل دریایی و زمینی برای انتقال عایق های الاستومری به بازارها بسیار بالا است، که این هزینه ها در افزایش قیمت عایق الاستومری بسیار تاثیرگذار است. نگهداری این عایق ها در نزیک بازارهای محلی و کاهش هزینه های حمل و نقل از حیاتی ترین رویکردهای صنعت عایق های حرارتی است. ارائه خدمات و نزدیک تر بودن به مشتری از اصلی ترین نیازهای صنعت عایق های حرارتی است.

عایق الاستومری k-flex در جهان

شبکه توزیع عایق الاستومری کافلکس در جهان

یکی از دلایلی که گروه تولیدی کافلکس را از دیگر تولید کنندگان متمایز می سازد، توانایی پاسخگویی به تمام نیاز ها و همنطور نیازهای خاص مشتریان است، به خصوص در بازار عایق الاستومری، در سریعترین زمان و به بهترین نحو نیازهای مشتریان برآورده می شود.

هدف گروه تولیدی کافلکس، استفاده از ظرفیت های بین المللی خود، برای حضوری قدرتمندتر در بازارهای نوظهور و در حال رشد است. همینطور این شرکت تمرکز ویژه ای به ادامه دادن روند توسعه تولید و فروش عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) در آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه، شرق اروپا و آمریکای شمالی دارد.

ماموریت شرکت عایق الاستومری K-FLEX

باقی ماندن به عنوان رهبر بازار جهانی عایق های الاستومری

پاسخگویی به بهترین نحو به نیازهای مشتریان

توسعه تکنولوژی عایق های حرارتی

ارائه سیستم های عایق کاری مبتکرانه

تدارکات و توزیع محصولات تولیدی

انعطاف پذیری بالای گروه  تولیدی کافلکس، باعث شده تا پیش بینی دقیقی از میزان فروش و موجودی در تمامی بازارهای خود داشته باشد. آماده بودن برای پاسخگویی به تمامی نیازهای مشتریان در اسرع وقت از امتیازات اصلی شرکت عایق الاستومری k-flex است.

ظرفیت تولید عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) در کارخانه های جدید، ۱۲۰ میلیون متر عایق الاستومری لوله ای (برابر با سه بار چرخش کره زمین) و تولید ۱۰ میلیون مترمربع عایق الاستومری رولی در سال است. این شرکت با مجهز بودن به انبارهای ذخیره کالا، بهترین سرعت و عملکرد را در توزیع و تامین نیازهای مشتریان برای ۴۰۰۰ محصول متفاوت را دارا است.

گروه تولیدی k-flex دارای انبارهای اختصاصی مجهز به سیستم حمل عالی است، که به صورتی کاملاً ارگونومیک طراحی شده است. هر کدام از این سیستم های حمل و نقل می تواند در روز ۶۰ کامیون کامل کالا انتقال دهد و این مقدار در سال برابر است با ۱۸۰۰۰ کامیون.

توزیع عایق الاستومری k-flex در جهان

توزیع عایق الاستومری k-flex در جهان

عایق حرارتی K-FLEX (کی فلکس)

محدوده مقاومت دمایی عایق الاستومری k-flex کاملاً مناسب برای عایق کاری تجهیزات چه در بخش صنعتی و چه در بخش های غیرصنعتی است. این عایق ها باعث کاهش مصرف انرژی شده و به سبب ویژگی هایی که دارد از نفوذ بخار آب و خوردگی زیر عایق جلوگیری می کند.

عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) کاملاً مناسب لوله های آب سرد و لوله های آب گرم در داخل و خارج از ساختمان است. لوله ها و تجهیزاتی که به دلیل افزایش و کاهش دمای سیال داخل آن باعث ایجاد رطوبت می گردد. و یا تجهزاتی که در معرض بخار آب قرار دارند. چرا که مقاومت این عایق ها در برابر نفوذ بخار آب بسیار بالاست.

برنامه های عایق کاری معمول

کانال ها و خطوط انتقال هوای داخلی و خارجی (شامل کانال های اسپیرال و کانال های چهار گوش)

Interior and exterior duct systems

خطوط لوله کشی آب سرد و گرم و سیستم های خنک کننده

Refrigeration piping, hot and cold water lines, and chilled water piping

تجهیزات مورد استفاده در صنایع دارویی، نفتی، دریایی

Mechanical systems in industrial, pharmaceutical, and marine and offshore applications

تمامی اجزای سیستم های تهویه مطبوع

HVAC components

سیستم های خورشیدی و چیلر ها

Solar installations and chillers

رسانایی حرارتی پایین این عایق ها کاملاً نیازهای مربوط به عایق کاری های داخل ساختمان ها را برآورده می کند.

برای عایق کاری مناطق و پروژه های خاصی مانند پروژه های دریایی، گازی و نفتی این محصولات تمامی استانداردها و تاییدیه های مورد نیاز را دارد و می تواند مورد استفاده قرار گیرد. شاید بتوان گفت آخرین و مناسبترین انتخاب برای عایق کاری پروژه های خاص همین عایق هاست. داشتن روکش های آلومینیومی مختلف باعث شده است که این عایق ها تمامی استانداردهای مورد نیاز را کسب کنند. و کاملاً مناسب برای پروژه های مکانیکی، صنعتی، ساختمانی و علمی باشد.

عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) به صورت epdm و nbr تولید می گردند. ما قبلاً درباره تمامی تفاوت ها و شباهت های این دو نوع از عایق توضیحاتی داده ایم، شما می توانید با مراجعه به مقاله عایق های الاستومری epdm  و nbr تمامی اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

اما هر کدام از این عایق ها دارای مشخصات فنی خاصی هستند که در جداول پایین کاملاً تشریح شده است.

توجه داشته باشید که

از آنجایی که عایق های الاستومری سبک بوده و دارای حجم بالایی هستند، هزینه حمل و نقل و واردات آنها نیز بسیار بالاست، عمده قیمت عایق های وارداتی به دلیل همین هزینه حمل و نقل و انبارداری است.
گروه صنعتی ساناعایق با حذف هزینه های حمل و نقل و انبارداری توانسته است تا یکی از با کیفیت ترین عایق های الاستومری را با هزینه بسیار مناسب در بازار عایق ایران تزریق کند.

جدول مشخصات عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) (nbr)

مشخصه فنی نتایج توضیحات
ضریب هدایت حرارت

(Thermal conductivity – w/m.k)

λ= ۰.۰۳۴      ۲۰  ͦ C

λ= ۰.۰۳۲       ۰  ͦ C

λ= ۰.۰۲۹      -۳۰  ͦ C

مطابق با استاندارهای:

EN 12667 (DIN 52612)

EN ISO 8497

INSO 8621

درصد صرفه جویی انرژی ۷۰ % à ۹۴% درصد صرفه جویی انرژی بر اساس ضخامت و شرایط اجرا، در این محدوده متفاوت است.
محدوده دمای کاری -۲۰۰  ͦ C à +۱۰۵  ͦ C برای دمای پایین تر از -۲۰  ͦ C مشاوره با کارشناسان فنی k-flex ضروری است.
عمر مفید بیش از ۳۰ سال انتخاب ضخامت مطلوب و اجرای صحیح در عمر عایق موثر می باشد.
واکنش در برابر آتش کندسوز و خود خاموش شونده با غلظت دود پایین مطابق با استانداردهای:

EN13501

DIN 4102

UNI 9177

NFP 92 – ۵۰۱

سمیت دود غیر سمی مطابق با استاندارد:

DIN 5510

مقاومت در برابر نفوذ بخار آب µ ≥ ۱۰,۰۰۰ مطابق با استاندارد های:

DINEN 12086

DINEN 13469

DIN EN 12086 – ۱۳۴۶۹

ضریب جذب آب کوتاه مدت کمتر از ۵ % وزن اولیه مطابق با استاندردهای:

ASTM C209

EN 1207

خوردگی زیر عایق pH neutral (≈۷)

(عدم ایجاد خوردگی زیر عایق)

مطابق با استاندارد:

EN 13468

مقاومت در برابر گریس و انواع روغن ها مقاومت بالا
مشخصات زیست محیطی و بهداشتی عاری از ترکیبات سمی مانند آزبست، سیانورات، فرمالدئید، CFC، HFC عدم ایجاد مشکلات تنفسی و عوارض پوستی

جدول مشخصات عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) (epdm)

مشخصه فنی نتایج توضیحات
ضریب هدایت حرارت

(Thermal conductivity – w/m.k)

λ= ۰.۰۳۹      ۱۰  ͦ C

λ= ۰.۰۴۴       ۴۰  ͦ C

مطابق با استاندارهای:

EN 12667

INSO 8621

درصد صرفه جویی انرژی ۶۵ % à ۹۰% درصد صرفه جویی انرژی بر اساس ضخامت و شرایط اجرا، در این محدوده متفاوت است.
محدوده دمای کاری -۴۰  ͦ C à +۱۵۰  ͦ C برای دمای پایین تر از -۲۰  ͦ C مشاوره با کارشناسان فنی k-flex ضروری است.
عمر مفید بیش از ۳۰ سال انتخاب ضخامت مطلوب و اجرای صحیح در عمر عایق موثر می باشد.
واکنش در برابر آتش کندسوز و خود خاموش شونده با Euroclass E مطابق با استانداردهای:

EN13501

مقاومت در برابر نفوذ بخار آب µ ≥ ۳۵۰۰ مطابق با استاندارد های:

EN 12086

INSO 7299

ضریب جذب آب کوتاه مدت کمتر از ۸ % وزن اولیه مطابق با استاندردهای:

ASTM C209

EN 1207

خوردگی زیر عایق pH neutral (≈۷)

(عدم ایجاد خوردگی زیر عایق)

مطابق با استاندارد:

EN 13468

مقاومت در برابر ازن مقاومت بالا
مشخصات زیست محیطی و بهداشتی عاری از ترکیبات سمی مانند آزبست، سیانورات، فرمالدئید، CFC، HFC عدم ایجاد مشکلات تنفسی و عوارض پوستی

مقایسه عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) با عایق های سنتی

با تولید عایق های الاستومری و ورود آن به صنعت عایق، انقلابی در این صنعت ایجاد شد. این به این دلیل بود که این عایق ها دارای ویژگی های منحصر به فردی بودند که بیشتر نواقص عایق های سنتی را برطرف کرد. منظور از عایق های سنتی عایق های پشم شیشه، پشم سنگ و پلی یورتان است. با دیدن جدول پایین به تفاوت ها و شباهت های این عایق ها پی می برید.

مقایسه عایق الاستومری و عایق های سنتی

مقایسه عایق الاستومری و عایق های سنتی

جدول مقایسه عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) با عایق های سنتی

مشخصات عایق k-flex پشم شیشه پشم سنگ پلی یورتان
کاربرد عایق عایق سرد، گرم و صوتی در برودت بسیار ضعیف و در حرارت متوسط عایق گرم و صوتی عایق سرد
ضریب هدایت حرارت در دمای صفر درجه Thermal conductivity λ = ۰.۰۳۲ (w/m.k)

به دلیل ساختار سلول بسته برای مدت بسیار طولانی ثابت می ماند.

λ = ۰.۰۴۱ (w/m.k)

به دلیل نوع ساختار الیافی به صورت صعودی افزایش می یابد.

λ = ۰.۰۳۹ (w/m.k)

به دلیل نوع ساختار الیافی به صورت صعودی افزایش می یابد.

λ = ۰.۰۲۷ (w/m.k)

با گذشت زمان به صورت صعودی افزایش می یابد.

مقاومت در جذب بخار آب

Water vapor diffusion resistance factor

µ ≥ ۱۰,۰۰۰ µ ≥ ۱ µ ≥ ۱ µ ≥ ۲,۰۰۰
اشتعالزایی کند سوز و خود خاموش شونده نسوز نسوز اشتعالزا و بسیار سمی
تولید دود و گازهای سمی عدم ایجاد گازهای سمی و دانسیته دود بسیار پایین بدون دود بدون دود بسیار دودزا و سمی
ساختار سلولی سلول بسته (۹۵%) الیافی الیافی نسبتاً سلول بسته
ایجاد خوردگی زیر عایق عدم ایجاد خوردگی خوردگی شدید خوردگی متوسط خوردگی کم
میزان صرفه جویی انرژی ۷۰% تا ۹۴% ۲۵% تا ۵۰% ۵۰% ۷۰%
عومل زیستی و ایجاد امراض بدون عوارض و ذرات ایجاد بیماریهای سرطانی و ریوی ایجاد بیماری ریوی بدون عوارض و ذرات
مقاومت در برابر شرایط بد آب و هوایی و UV خورشید مقاومت بالا با روکش های مختلف بسرعت متلاشی می گردد مقاوم نسبتاً مقاوم
مقاومت در برابر روغن گریس و مواد شیمیایی مقاومت بالا نسبتاً مقاوم مقاوم مقاوم
عمر مفید

(در شرایط مناسب)

بالای ۳۰ سال کمتر از ۵ سال حدود ۱۰ سال حدود ۱۰ سال
نصب آسان و سریع به سبب انعطاف پذیری بالا دارای چند مرحله دارای چند مرحله بسیار کند
تعمیرات دوره ای و بازرسی بلند مدت – آسان بدون نیاز به خرید مجدد کوتاه مدت–مشکل نیاز به خرید مجدد عایق و روکش نسبتاً بلند مدت-مشکل نیاز به خرید مجدد عایق و روکش نسبتاً بلند مدت-مشکل نیاز به تخریب عایق و عایق کاری مجدد

عایق الاستومری K-FLEX (کی فلکس) از نظر شکل ظاهری

عایق الاستومری لوله ای k-flex

عایق الاستومری لوله ای k-flex

توضیحاتی که تا به اینجا داده شد درباره ویژگی های این عایق ها بود. این عایق ها از نظر نوع تولید، ضریب هدایت حرارت، درصد صرفه جویی انرژی، عمر مفید، توانایی در برابر خوردگی زیر عایق و بسیاری ویژگی دیگر بررسی گردید. تمامی این نکته ها مصرف کنندگان را در انتخاب نوع عایق حرارتی راهنمایی می کند. اما برای انتخابی دقیق تر نیاز داریم تا عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) را از نظر شکل ظاهری نیز بررسی کنیم. تمامی برندهای عایق الاستومری تقریبا دارای ضخامت های و اندازه های یکسانی هستند اما عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) تفاوتهایی با دیگر برندهای مشابه در بازار دارد. دلیل اصلی این تفاوت در بازار ایران، تولید این عایق ها در داخل کشور است. از آنجایی که تمامی برندهای دیگر که در داخل کشور موجود هستند وارداتی هستند، به میزان این عایق، تنوع در ضخامت و سایز ندارند.

یکی از مشکلات اصلی مدیران پروژه ها این است که پس از محاسبه ضخامت عایق الاستومری در فراهم آوردن برخی از این ضخامتها به مشکل می خورند، چرا که بسیاری از این عایق ها برخی از ضخامت های کم مصرف را وارد نمی کنند.

عایق های الاستومری در انواع مختلفی تولید می گردد اما در بازار ایران و پروژه های داخلی عمده مصرف این عایق ها، لوله ای، رولی با روکش های متفاوت است.

عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس)

هر دو نوع عایق الاستومری رولی و لوله ای k-flex (کی فلکس) دارای انواع بسیار متفاوتی است، اما با توجه به نیاز و بازار مصرف داخلی کشور خودمان گروه صنعتی سانا عایق این عایق ها را در نوع ساده و روکش دار تولید می کند.

عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس) در ضخامت های ۶، ۹، ۱۳، ۱۶، ۱۹، ۲۵، ۳۲، ۴۰، ۵۰ میلمیتر تولید می گردد. عمده مصرف این عایق ها از نظر ضخامت مربوط به ضخامت های پایین می گردد به خصوص ضخامت های ۹ میلیمتر و ۱۳ میلمتر آن. اما در شرایطی خاص کارشناسان عایق کاری تشخیص می دهند که از ضخامت های بالاتر استفاده کنند، که در این صورت می توان عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) را مناسب ترین گزینه دانست، زیرا این عایق در داخل کشور تولید می گردد و تمامی ضخامت ها برای آن موجود است. برخلاف عایق های الاستومری دیگر که چون وارداتی هستند ضخامت هایی که مصرف کمتری دارند را وارد نمی کنند.

عایق رولی الاستومری برای عایق کاری وسیع تولید می گردد و کاملاً مناسب برای برودت و حرارت است و تا حدود زیادی نیز در ورود صدا و کاهش آلودگی صوی موثر است. از عایق های رولی می توان برای عایق کاری موتورخانه و داکت های انتقال هوا، تانکر ها و مخازن، لوله های با سایز بسیار بالا و … استفاده کرد. این عایق ها از نظر روکش مورد استفاده در آن ها نیز به ۵ نوع تقسیم می گردند.

عایق الاستومری رولی k-flex

عایق الاستومری رولی k-flex

 • عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۱۳۰ میکرون
 • عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۱۳۰ میکرون مسلح
 • عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۲۳۰ میکرون
 • عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۲۳۰ میکرون مسلح
 • عایق الاستومری رولی k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۴۰۰ میکرون

توجه داشته باشید که

نوع روکشی که برای عایق انتخاب می کنید بستگی به عوامل مختلفی دارد و این انتخاب نیاز به کارشناسی دقیقی دارد. از این عوامل می توان به دمای محیط، نوع متریال، سیال داخل لوله ها و تجهیزات، میزان رطوبت، محل قرارکذاری تجهیزات و … را نام برد.

عایق الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس)

عایق الاستومری لوله ای k-flex

عایق الاستومری لوله ای k-flex

عایق های الاستومری لوله ای برای تسهیل و تسریع کردن عایق کاری طراحی شده است و مناسب برای خطوط لوله با سایز های پایین است، این خطوط لوله ای می تواند، لوله های مسی، فولادی، پنج لایه، سفید و … باشد. این عایق ها مناسب برای تمامی خطوط لوله است و با نگاهی به جدول پایین می توانید از تمامی سایز های موجود آن اطلاع پیدا کنید.

عایق های الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس) از نظر ضخامت در ۶ ضخامت متفاوت تولید می گردد. ضخامت ۹، ۱۳، ۱۶، ۱۹، ۲۵ ، ۳۲ میلیمتر.

عایق های الاستومری لوله ای از نظر روکش نیز مانند عایق های الاستومری رولی در ۵ نوع تولید می گردند.

 • عایق الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۱۳۰ میکرون
 • عایق الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۱۳۰ میکرون مسلح
 • عایق الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۲۳۰ میکرون
 • عایق الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۲۳۰ میکرون مسلح
 • عایق الاستومری لوله ای k-flex (کی فلکس) با روکش آلومینیومی ۴۰۰ میکرون
جدول سایز و ضخامت عایق الاستومری لوله ای k-flex
قطر داخلی عایق  (میلیمتر) سایز اسمی لوله (اینچ) متراژ عایق های لوله ای در هر کارتن (متر)

(برحسب ضخامت عایق)

لوله های مسی لوله های فولادی
۹ mm ۱۳ mm ۱۶ mm ۱۹ mm ۲۵ mm
۶ ۱/۴ ۳۵۲ ۱۵۰ ۱۲۰ ۱۰۰ ۶۴
۹ ۳/۸ ۲۶۶ ۱۳۰ ۱۱۰ ۹۸ ۵۸
۱۲ ۱/۲ ۲۳۴ ۱۱۰ ۱۰۰ ۸۸ ۵۴
۱۶ ۵/۸ ۱۹۲ ۹۲ ۸۸ ۷۸ ۵۲
۱۸ ۳/۴ ۱۶۶ ۸۸ ۷۸ ۶۶ ۵۰
۲۰ ۱۴۰ ۸۴ ۷۴ ۶۴ ۴۲
۲۲ ۷/۸ ۱/۲ ۱۳۶ ۸۴ ۷۴ ۶۴ ۴۲
۲۵ ۱۲۰ ۷۸ ۶۰ ۴۸ ۴۰
۲۸ ۱ ۱/۸ ۳/۴ ۹۸ ۷۲ ۶۰ ۴۸ ۴۰
۳۲ ۸۰ ۶۰ ۵۰ ۳۶ ۲۴
۳۵ ۱ ۳/۸ ۱ ۷۶ ۵۸ ۵۰ ۳۶ ۲۴
۴۲ ۱ ۵/۸ ۱ ۱/۴ ۶۰ ۴۸ ۴۰ ۳۲ ۲۲
۴۸ ۱ ۷/۸ ۱ ۱/۲ ۵۰ ۴۰ ۳۰ ۲۴ ۱۸
۵۴ ۲ ۱/۸ ۴۶ ۳۶ ۲۸ ۲۲ ۱۲
۶۰ ۲ ۴۶ ۳۲ ۲۴ ۲۲ ۱۲
۶۷ ۲ ۵/۸ ۴۰ ۲۶ ۲۲ ۱۸ ۱۰
۷۶ ۲ ۷/۸ ۲ ۱/۲ ۴۰ ۲۶ ۲۲ ۱۸ ۱۰
۸۰ ۳۶ ۲۴ ۱۸ ۱۴ ۸
۸۹ ۳ ۳۶ ۲۴ ۱۸ ۱۴ ۸
۱۰۰ ۳۴ ۲۲ ۱۶ ۱۲ ۶
۱۱۴ ۴ ۳۲ ۲۰ ۱۴ ۱۲ ۶

چرا عایق الاستومری K-FLEX (کی فلکس)

در پایان باید به این نکته تاکید کرد که شرکت عایق الاستومری k-flex اولین تولید کننده عایق الاستومری در کل دنیا بوده است و بدون شک عایق الاستومری تولیدی این شرکت ها از لحاظ کیفی بهترین عایق الاستومری در دنیاست. به دلیل بهره مند بودن از شبکه توزیع بسیار عالی و داشتن کارخانه ها، انبار های مخصوص و دفاتر فروش در برخی از کشورها این محصول به راحتی در دسترس است و همین باعث شده است که عایق الاستومری k-flex (کی فلکس) با وجود اینکه دارای کیفیت فوق العاده مطلوبی است، با قیمت بسیار مناسبی نیز عرضه گردد.

تاکید این نکته برای استفاده کنندگان داخلی بسیار ضروری است؛ همانطور که اشاره مختصری در بالا داشتیم به دلیل حجم بالای عایق های الاستومری انتقال این عایق ها بسیار پرهزینه است و عمده قیمت بالای عایق های وارداتی مربوط به هزینه حمل و نقل آن است. در صورتی که گروه تولیدی k-flex با داشتن پراکندگی بسیار عالی کارخانه ها و انبارهای خود در سرتاسر دنیا توانسته است بخش عظیمی از این هزینه ها را حذف کند. در ایران نیز گروه صنعتی سانا عایق این وظیفه را بر عهده داشته است.

انواع عایق های الاستومری

انواع عایق های الاستومری

۲ پاسخ
  • مدیر سایت
   مدیر سایت گفته:

   سلام و عرض ادب
   عایق کافلکس محصول کشور ایتالیا هستش و همونطور که در بالا عنوان شده در بیش از ۱۰ کشور دنیا کارخانه تولیدی داره، خوشبختانه داخل کشور ما هم گروه صنعتی سانا عایق وظیفه تولید این عایق ها رو تحت لیسانس شرکت اصلی به عهده دارد.
   این عایق ها وارداتی نیست و داخل کشور خودمون تولید می شه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *