عایق پشم شیشه

سبک، ضخامت کم، دوستدار محیط زیست
استفاده از عایق پشم شیشه برای عایق کاری شما بسیار توصیه می شود.

عایق پشم شیشه که به عنوان عایق فایبرگلاس نیز شناخته می شود نوعی از عایق های حرارتی است که با الیاف شیشه تهیه می گردد. عایق پشم شیشه و پشم سنگ هر دو از سنگ های معدنی که به صورت الیاف مانند تولید می گردند. عایق پشم سنگ معدنی یک نام عمومی برای عایق های الیاف دار است. این عایق در داخل کوره هایی با دمای ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد ذوب شده و با سپری کردن چند مرحله دیگر تولید می گردد. این عایق ها به صورت رولی و تخته ای و با ویژگی های حرارتی و مکانیکی متفاوت عرضه می گردد. همچنین امکان استفاده آن به صورت افشان و اسپیری بر روی سطوح مورد نظر وجود دارد.

عایق پشم شیشه به عنوان یکی از بهترین عایق های حرارتی شناخته می شود. عایق پشم شیشه به دلیل استفاده بالا در صنعت ساخت و ساز همواره در حال رشد و ترقی است. چرا که تولید کننده ی این عایق ها همواره نواقص این عایق را رفع و به مزایای آن می افزاید.

عایق پشم شیشه

عایق پشم شیشه از پرمصرف ترین عایق های حرارتی است و از آنجایی که برای صدا نیز بسیار موثر است، در صنعت ساخت و ساز طرفداران بسیاری دارد.

چرا باید از عایق پشم شیشه استفاده کنیم؟

عایق پشم شیشه که به عنوان عایق فایبرگلاس نیز شناخته می شود یکی از کارآمدترین عایق هاست که با محیط زیست سازگاری بالایی دارد. با بهره مندی از خصوصیات حرارتی عالی به شما در صرفه جویی در انرژی و کاهش تاثیرات محیطی کمک می کند.

ساختار الاستیک و الیاف مانند این عایق ها، علاوه بر بالا بردن کارآیی در عایق کاری صوتی، دمای عملیاتی را تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد فراهم می کند.

عایق پشم شیشه یک عایق حرارتی عالی

وجود محفظه های ریز داخل این عایق ها میزان اتلاف انرژی را تا کمترین حد ممکن کاهش می دهد و دمای معتدل را در سرتاسر ساختمان و تاسیسات حفظ می کند.

عایق پشم شیشه یک عایق صوتی عالی

ساختار منحصر به فرد میکروسکوپی داخل عایق پشم شیشه که شامل الیاف بافته شده است یک عایق صوتی با کارآمدی بالا فراهم می کند.

نصب آسان و سبک

در مقایسه با سایر عایق های رولی و تخته ای، این عایق ها نصب و حمل و نقل ساده ای دارند و همینطور کار انبارداری و فروش آن نیز بسیار ساده است.

سالم و سازگار با محیط زیست

الیاف پشم شیشه در تمامی مراحل ساخت، نصب و استفاده کاملاً ایمن هستند. این عایق ها توسط استانداردهای قابل قبول بین المللی کاملاً ایمن برای محیط زیست شناخته شده اند. اما در زمان نصب باید با استفاده از تجهیزات مناسب آن را نصب کرد. چرا که این عایق ها باعث ایجاد خارش در پوست و چشم ها می گردد.

محافظ در برابر آتش

این عایق به صورت ذاتی غیر قابل احتراق است و به هیچ وجه باعث تقویت شعله های آتش نمی گردد.

از عایق پشم شیشه می توان در چه مواردی استفاده کرد؟

عایق پشم شیشه قابل استفاده برای پروژه های مورد نیاز عایق کاری صوتی و حرارتی است و در عین حال در برابر آتش مقاوم است و نصب ساده ای نیز دارد.

دامنه کاربردی عایق پشم شیشه بسیار مناسب است و قابل استفاده برای داکت ها، لوله ها و دیواره های سازه است. اگر چه بیشتر این عایق بیشتر در ساختمان های مسکونی و در سقف ساختمان استفاده می گردد اما قابل استفاده در پروژه های دیگری است که ما به آنها اشاره می کنیم:

خطوط و سیستم تهویه هوا

عایق کاری پروژه های صنعتی

عایق کاری پروژه های دریایی

قابل استفاده در صنایع خودروسازی و سایر صنایع وابسته به حمل و نقل

لوازم خانگی (عایق کاری کوره های پخت و پز)

عایق کاری در دماهای بسیار بالا

قابل استفاده برای پروژه هایی که به میزان بالایی از آکوستیک کردن نیاز دارند.

نحوه تولید عایق پشم شیشه

تاریخچه عایق های حرارتی

انواع عایق های حرارتی

نحوه تولید عایق پشم شیشه

عایق پشم شیشه از الیاف شیشه تهیه می گردد. این الیاف در یک پروسه تولید با استفاده از چسب های مخصوص به صورت الیاف شیشه مانند تولید می گردد. در طی این پروسه تولید فضاهای کوچک ریزی در میان همین الیاف شیشه ای ایجاد می گردد که وجود این فضاهای ریز محبوس داخل عایق باعث بالاتر رفتن میزان مقاومت حرارتی آن می گردد. این عایق به صورت رول و پانل های تخته ای تولید می گردد. و قابل استفاده در انواع مختلفی از سازه ها و تجهیزات است. در زیر مراحل تولید این عایق ها را می بینید:

مرحله اول

ترکیب مواد

شن، خاکستر، سنگ آهک، شیشه بازیافتی در انبارهای مخصوص ترکیب می شوند. این ترکیب با استفاده از نسبت های دقیق و معینی انجام می گیرد و آماده برای قرار دادن در کوره ها می گردد.

مرحله دوم

ریخته گری

مواد ترکیبی برای ذوب شدن در کوره هایی با دمای ۱۴۰۰ درجه سانتی گراد قرار می گیرند. این کوره ها به صورت گازی و الکتریکی می باشند.

مرحله سوم

الیاف سازی کردن

موادی که در داخل کوره ها ذوب می گردد، وارد دستگاه های مخصوص فیبرسازی می گردد. مواد از داخل سوراخ های ریزی عبور داده می شود تا الیاف ها ایجاد گردد. سپس با اضافه کردن چسب های مخصوص به صورت رول یا پتو در می آید.

مرحله چهارم

فرم دهی

پس از آن این رول ها از یک کوره ی پخت دیگر عبور می کند و در طی این فرایند رول ها در اثر فشار به ضخامت مورد نظر می رسند.

مرحله پنجم

برش

رول ها به عرض های مورد نظر برش داده می شود. اضافات حاصل از برش دوباره به فرایند تولید بر می گردد و بازیافت می شود و در این مرحله در صورت نیاز یک طرف این رول ها روکش دار می گردند.

مرحله ششم

بسته بندی

در مرحله آخر تمامی رول های تولیدی و برش داده شده، با استفاده از ماشین آلات مخصوص بسته بندی می گرددو آماده عرض می شود. پشم شیشه را می توان تا یک دهم حجم خود فشرده کرد و تقریباً هر ۳۶ رول از این الیاف را می توان داخل یک پالت جا کرد.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *